Čistička vzduchu SPIRION K05B

SPIRION K05B je komplexní čistička vzduchu, která dokáže výrazně zlepšit kvalitu dýchaného vzduchu a tím přispívat k péči o naše zdraví.


Účinnost filtrace a jiné funkce byly Protokol SZÚ u státního zdravotního ústavu v Praze. Čistička SPIRION K05B tak dokáže prokazatelně filtrovat i prachové částice o velikosti 0,3 µm (mikronu)

automatický provoz ionizace vzduchu UV sterilizace 6x filtrace ultra tichý provoz vysoký výkon vestav. zvlhčování dálkový ovladač inteligentní senzory


Jako jedna z mála je vybavena funkcí zvlhčování, která, které se spolu s 6 stupňovou filtrací stará o svěží čistý vzduch v domácnosti, kanceláři či jiných komerčních prostorech. Navíc vše probíhá v tzv. automatické provozu, kdy čistička vzduchu sama na základě senzoru kvality vzduchu řídí optimální režim filtrace. Průběžně také měří vlhkost vzduchu v prostoru a pokud klesne pod nastavenou hodnotu, automaticky se spustí funkce zvlhčování.

Tyto a mnohé další funkce dělají z čističky vzduchu SPIRION skvělého pomocníka pro alergiky, astmatiky i kuřáky.

 

Doprava

ZDARMA

Dostupnost

SklademCena

19,990.00 Kč

včetně DPH

16,520.66 Kč

bez DPH

1. Filtr studené katalýzy

Katalyzátor působí v normálním prostředí bez vnější pomoci, jako je UV záření, sluneční světlo, vysoká teplota nebo tlak. 

  • Katalyzuje oxidy formaldehydu, amoniaku, benzenu, celkových těkavých organických sloučenin, sirovodíku a jiných škodlivých plynů, které pak rozloží na vodu a oxid uhličitý.
  • Samotný katalyzátor během rozkladu nemění své vlastnosti, proto má dlouhou životnost a může sloužit až 5 let.
  • Katalyzátor je navržen pro styk s potravinami a léčivy. Proto je tento výrobek netoxický, nekorozivní a nehořlavý. Pracuje v normálních podmínkách a produkuje pouze vodu a oxid uhličitý.
  • Katalyzátor lze použít, aby se vypořádal s formaldehydem, amoniakem, benzenem, celkovými těkavými organickými sloučeninami, sirovodíkem a dalšími škodlivými plyny uvolňovanými z překližky, nábytku, tapet, koberců, záclon a přehozů.

2. Filtr s aktivním uhlím

Aktivní uhlí s pórovitým povrchem obsahuje vysoce účinné přísady. Má dobré absorpční vlastnosti, pohlcuje prach.

 

 

3. Antibakteriální filtr

5mikronový filtr s antimikrobiálními látkami dokáže účinně zničit bakterie obsažené ve vzduchu.

 

 

4. Vysoce účinný HEPA filtr

Přesnost HEPA filtru je 0,01-0,3 mikronu. Tento filtr dokáže s 99,7% účinností odfiltrovat částice o velikosti nad 0,3 mikronů. Prach, bakterie, houby, viry, alergeny a další drobné a malé částice nejsou schopny proniknout přes HEPA filtr.

5. Uvolňování aniontů

Ionizátor uvolňuje velké množství aniontů, což vede k tomu, že se kyslík negativně nabije a posbírá kladně nabité částice, jako je polétavý prach, bakterie, viry a kouř. Částice se stanou hustějšími a klesají k zemi. Čím menší je velikost částic, tím vyšší je rychlost zachycení.

 

6. Ultrafialové světlo k účinné sterilizaci vzduchu

Různé bakterie lze zneškodnit ultrafialovým světlem o vlnové délce 365 nm. Germicidní UV lampa slouží k čištění vzduchu a je schopna eliminovat zápach způsobený kouřem a plísní. Navíc produkuje určité množství negativních iontů, které osvěží vzduch v místnosti, přičemž zabrání šíření určitých virů.

7. Zvlhčovač

Přístroj je dodáván s funkcí zvlhčování. V suchém prostředí si můžete zapnout funkci zvlhčování, čímž dojde k:

  1. Zvýšení vlhkosti vzduchu a zlepšení kvality dýchání, účinnému odstranění zatuchlého zápachu způsobeného kouřem a plísní.
  2. Hydrataci pokožky.
  3. Zlepšení metabolismu lidského organizmu, zmírnění napětí a únavy.

Pro udržení perfektně čistého vzduchu je nutné pravidelně měnit sestavu filtrů. Životnost filtrů ovlivňuje kvalita vzduchu i doba, po kterou je čistička vzduchu v provozu.

Nejspolehlivějším způsobem, jak zjistit, zda je nutné filtry vyměnit, je jejich vizuální kontrola. Předchází se tak zbytečně brzké výměně filtrů u některých modelů čističek, které jsou vybaveny indikací výměny filtrů na základě doby provozu ventilátoru. Tato indikace ale pochopitelně nebere v potaz kvalitu vzduchu. Například jestli se v místnosti, kde je čistička umístěna, kouří či nikoliv. Proto je tedy nejlepší filtry čas od času zkontrolovat a případně rozhodnout o jejich výměně.

Kdy je ta správná doba na výměnu se dočtete po kliknutí na následující odkaz.

Jak poznám, že je nutné vyměnit filtry?

Název výrobku: Čistička vzduchu SPIRION K05B
Metoda čištění: 1.Filtr studené katalýzy, 2.Filtr s aktivním uhlím, 3.Antibakteriální filtr, 4.Vysoce účinný Hepa filtr, 5.UV sterilizátor, 6.Ionizátor, 7.Zvlhčovač s ukazatelem vlhkosti vzduchu
Oblast použití: 40 m2
Čistá hmotnost: 6,8 kg
Kapacita čištění vzduchu: 220 m3/h (pro PM 2,5)
Rychlost proudění vzduchu: vysoká rychlost | střední rychlost | nízká rychlost
5,8 m - 6,8 m/s     3,5 m - 4,5 m/s    1,5 m - 2,5 m/s
Rychlost proudění vzduchu: 3 rychlostní stupně: vysoká, střední, nízká
Úroveň hluku: vysoká 55 dB | střední 30 dB | nízká: 18 dB
Rozměry: V 565 x Š 360 x H 195 mm
Jmenovité napětí: AC 220V-240V, 50/60HZ
Jmenovitý celkový výkon: 65 W
Další vybavení a vlastnosti: Zvlhčovač
  Ukazatel vlhkosti
  Inteligentní pachový senzor
  Dálkový ovladač
  Pojistka při převrácení

 

Spirion pomáhá

Značka SPIRION je tady především proto, aby pomáhala čistit vzduch od všech negativních látek, které škodí lidskému zdraví. Ale pomáhat se dá i dobrým skutkem.

Ve spolupráci s Nadačním fondem KAPKA NADĚJE jsme se rozhodli věnovat dvě čističky vzduchu SPIRION K05B na plicní oddělení KLINIKY DĚTSKÉHO LÉKAŘSTVÍ Fakultní nemocnice Ostrava.

Jsme samozřejmě velice rádi, že náš dar byl přijat s tak velkou radostí a bude pomáhat na těch nejvíce exponovaných místech Kliniky.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace